А: Подсећање и описивање планираних игара, од којих су неке игране и у претходним разредима. Ученици и сами могу да предложе неке игре. Могуће игре:

– “Трка бројева – врсте”: Ученици су распоређени у две врсте окренуте једна према другој на двадесетак метара раздаљине. Ученици су договорили бројеве од 1 па до броја колико броји група. Учитељ прозива број, ученици из обе врсте трче да промене места, побеђује онај који пре претрчи на противниково место и доноси поен својој екипи).

– Елементарна  игра са дугом вијачом: Ученике поделимо на две или више једнакобројних колона са по једном дугом вијачом које стану иза полазне линије. Сви у колони ухвате вијачу истом руком и на знак  не испуштајући је, трче до окретишта (чуња) и назад преко циљне линије. Побеђује колона која прва обави правилно задатак.

– “Берем, берем грожђе”: Ученици формирају један или више кругова (коло) у зависности од бројности. У средини је “чувар – чича”. Деца певају:

“Берем, берем грожђе,

док чича не дође,

а кад чича дође,

пресешће ми грожђе”,

опонашајући бербу грожђа и пажљиво посматрајући “чичу” који се шетка унутар круга. На последњи стих песме чувар креће у хватање, а деца се разбеже. Ако успе, ухваћени га замењује, ако никог не ухвати, онда и даље остаје чувар.

 

Б: “Штафета”: Ученике поделимо у најмање две групе (колоне) које стоје иза стартне линије. Први у колони има у руци “штафету” (палицу) са којом трчи до окретишта удаљеног 10 – так метара, враћа се назад и следећем предаје палицу за наставак игре. Победник је екипа (колона) која прва изврши задатак.


Маја Динић

Маја Динић

Моје име је Маја Динић. Учитељица сам у ОШ “Франце Прешерн“ на Миљаковцу од 2002. године. Изнад свега волим што сам мама две одрасле тинејџерке са којима стално нешто ново научим.

0 Comments

Оставите одговор

Avatar placeholder