А:

– Уколико нема паралелног  или двовисинског разбоја (пречке изједначавамо по висини), справу можемо импровизовати од погодних објеката (стативе једна поред друге, чврсте палице или мотке).

– Ученици су у почетку у једној колони (касније формирамо више колона  у зависности од броја справа) и посматрају демонстарцију (учитељ или спретнији ученик), а касније изводе следеће вежбе:

  1. пречке су у висини груди: ухватити пречке унутрашњим натхватом тако да и подлактице буду на пречкама, снажним замахом једном ногом уз истовремено подизање и опружање руку, доћи у упор предњи;
  2. после неколико секунди у упору, саскок напред.

– Када се вежба колико-толико усвоји, подићи пречке до висине главе и наставити вежбање на исти начин.

– Упозоравамо ученике на поштовање мера безбедности, којих се морају придржавати. Учитељ је све време уз њих и асистира по потреби.

Напомена: Може се додати и вис узнето уколико основна вежба буде коректно усвојена.

 

Б: 

– Мини кошарка: Подсећамо на основна правила игре на један кош и бројније одељење поделимо по две екипе на сваки кош.

– Игра према правилима уз суђење ученика на поштеди или „добровољаца” који се пријаве. За време игре пазити на поштовање правила, али не „сецкати” игру, односно допустити и мање неправилности. Учитељ даје додатне инструкције у вези тактике.


Маја Динић

Маја Динић

Моје име је Маја Динић. Учитељица сам у ОШ “Франце Прешерн“ на Миљаковцу од 2002. године. Изнад свега волим што сам мама две одрасле тинејџерке са којима стално нешто ново научим.

0 Comments

Оставите одговор

Avatar placeholder