Час почињемо презентацијом.
Читам ученицима пословице о здрављу. Анализирамо њихов смисао и значење. Подстичем ученике на дискусију и изношење мишљења о значају здравља.
- Чистоћа је пола здравља.
- Здравље на уста улази.
- Ко се сунца крије, своје здравље бије.
- Наше здравље је у нашим рукама.
- Здравље је највеће богатство.
Данас ћемо разговарати о начинима на које чувамо своје здравље.
Записујем наслов на табли (Чувамо здравље), а ученици га преписују у свеске.
Ако желимо да будемо здрави, морамо да бринемо о себи. Треба редовно да перемо цело тело, да се правилно хранимо, да редовно вежбамо, да посећујемо лекаре. Наше право је да се лечимо, а обавеза да бринемо о хигијени и здрављу.
Ученике поделити по групама (у зависности од броја ученика у одељењу, учитељица/учитељ процењује да ли ће радити у паровима, у мањим или већим групама). Објаснити члановима сваке групе да, приликом одговарања на питања, могу користити уџбеник (стране 18 и 19), као и своје искуство. Кадa заврше рад, потребно је да се припреме за читање одговора осталим ученицима у одељењу.
Подела материјала.
Групе извештавају по реду. Подстицати остале ученике да допуњују одговоре, да постављају питања и учествују у дискусији. Учитељица/учитељ допуњује одговоре, даје додатне информације и дискутује са ученицима.
Домаћи задатак
Истражити зашто грицкалице, газирани сокови и слаткиши не би требало да буду заступљени у нашој исхрани?
Предлог: Пронаћи и донети сличице здраве хране (воће, поврће, житарице, млеко, јаја, месо…) како би се на следећем часу креирао одељенски пано Азбука здраве хране.
0 Comments