А: Ученици у полукругу пажљиво слушају опис и упутства и демонстрацију (учитељ или спретнији ученици) додавања и примања лопте:

– Додавање зависи од положаја саиграча коме се лопта упућује и противничког играча који омета додавање;

– Лопта се може додавати унутрашњим, спољашњим и пуним делом стопала или врхом стопала (“шпицом”);

– Најпрецизнија додавања су унутрашњим дело стопала;

– Додавати се може по тлу, полувисоким и високим лоптама;

– Може бити кратко, дуго, по ширини у дужину и дијагонално – све у зависности од положаја саиграча коме се лопта додаје;

– Лопта се прима: унутрашњим, спољашњим, ђоном и пуним делом стопала, натколеницом, грудима и главом;

  • У ченике распоређујемо у паровима на спољњим ивицама терена по ширини и по једном лоптом и вежбамо додавање и примање у месту: лопта се прецизно додаје саиграчу (пару) који је прима и враћа. Испробати различите начине додавања и пријема уз напомену да је додавање и примање унутрашњим делом стопала најпрецизније.

 

Б: Додавање и примање лопте у кретању: парови се налазе у колони иза једне аут – линије, међусобно размакнути 10 – так метара и један по један пар у лаганом трку осваја терен уз додавање и примање лопте. На крају терена се сваки са спољне стране враћа на зачеље и чека поновни ред за извођење вежбе.


Маја Динић

Маја Динић

Моје име је Маја Динић. Учитељица сам у ОШ “Франце Прешерн“ на Миљаковцу од 2002. године. Изнад свега волим што сам мама две одрасле тинејџерке са којима стално нешто ново научим.

0 Comments

Оставите одговор

Avatar placeholder