А: Ученике распоредити на мање колоне постављене иза линије, од које су, на удаљености од око 10 м, постављени обручеви (по један за сваку колону). Вежба се састоји из убацивања лопте у обруч, трчања по њу и предавања следећем ученику. Ради подстицаја могу се сабирати убачаји и проглашавати колоне – победници;
– Учитељ даје инструкције и по потреби демонстрира бацање лопте једном руком уз замах из рамена и избачај у даљ са циљањем. Подстицање ученика да са сваким новим бацањем буду успешнији;
– Поставити три обруча (нацртати кругове) на различитој удаљености. Сада је задатак убацивањем постићи већи број поена (најближи 1, средњи 2, најдаљи 3).
– Убацивање лоптице у пластичну корпу која се налази у центру већег круга, који је издељен полупречницима на 6 или 8 једнаких делова (станица) обележених бројевима. Задатак је са линије кружнице са прве станице убацити лоптицу у корпу. Ако убаци узима лопту и баца са следеће. Кад промаши иде на зачеље, а баца следећи. Сваки ученик наставља игру са оне станице са које је промашио. Циљ је да се што пре пређу све станице. Ради веће активизације исцртати неколико кругова и припремити више реквизита.
Б: Елементарна игра”Гађање чуњева”: Ученике поделити и поставити у једнакобројне колоне (у зависности од бројности одељења) иза стартне линије. Испред сваке колоне постави се исти број чуњева (пластичних флаша). Задатак је да се гађањем (не котрљањем) погоди и обори што више. После сваког бацања, чуњеви се усправљају, следећи наставља, док се цела екипа не изређа. Погоци се сабирају, те побеђује екипа која их више оствари.
0 Comments