*Час прилагођен пандемији корона вирусом.
Радимо вежбе обликовања.
А: Упознавање ученика са новим реквизитом – ластишом који се користи углавном за групне активности (троје и више деце). Напоменути да је ово некада била најпопуларнија игра код девојчица и да се снимци појединих игара могу пронаћи на Ју-Тјубу .
-Ластиш је дуг 3 – 4 метра и ако није купљен спојених крајева, онда се веже у чвор. Њиме се, овлаш затегнутим, формира овал у коме стоје два ученика и затежу га ногама (чланци, листови колена, бокови, пазухо, врат – у зависности од игре) са довољно простора у средини за једног или два скакача.
– После почетне демонстрације прескакања, ученике поделити на мање групе у зависности од броја ластиша; Ученик у средини започиње прескакање на договорен начин, кад погреши почиње други.
– У сваку групу одредити по једну спретнију девојчицу која ће бити демонстратор (инструктор), а ако таквих нема, онда за почетак наједноставније скокове/прескоке демонстрира учитељ/учитељица..
Пример једне игре: “Математика”
- Прескочити ластиш,
- Скочити суножно између и изаћи на другу страну,
- Једном ногом преко друге ући у ластиш са једне стране, са друге изаћи,
- Једном ногом са стране дотаћи, а другом стати на ластиш,
- Опкорачити један, па други ластиш и прећи на другу страну,
- Скочити у исто време са обе ноге на оба ластиша,
- Стати једном ногом између ластиша, па три пута скочити на њих и са њих суножно ,
- Исто, само скочити три пута увис на ластишима.
– Игра се може настављати у недоглед уз договорена правила
– ММС: Брзо трчање на 30 м (С’30): Учитељ по реду позива једног по једног ученика који на знак претрчава деоницу од 30 метара. Учитељ даје знак пиштаљком, мери штоперицом и бележи резултат са прецизношћу од 1 десетинке секунде.
Б: Елементарна игра “Јакове, где си?” (опис у 39 – ој припреми).
0 Comments