Кратка упутства и објашњења на који начин ће се вежбање реализовати. Један спретнији ученик демонстрира вежбе према упутствима учитеља. Могу се по потреби формирати и по способностима уједначене групе (колоне) и додатно демонстрирати, помагати и подстицати вежбање (ако су разлике у способностима велике).
– Ученици су у колони (зависно од броја клупа/греда) по један наскачу на клупу онако како је то већ увежбавано: лицем према клупи – бочно, са раздаљине 3–4 метра узимају залет и одразом једне ноге изводе наскок на клупу у став на другој нози, слободна нога се лагано поставља у заножење.
– Издржај на једној нози са различитим положајима друге ноге и рукама у одручењу.
– Ходање бочно докораком и прекораком, са по једним издржајем на једној нози док је друга у одножењу, руке у одручењу (балансирање).
– Ходање напред, стој и лагани суножни одскоком са рукама које балансирају.
– Комбиновано ходање са издржајима и суножним одскоцима.
– Све време предузимамо мере безбедности и увек смо у близини ради асистенције код несигурних ученика.
Б:
– Елементарна игра „Лов фазана”: Изабере се неколико парова ученика од којих је један „ловац”, а други помагач, док су сви остали „фазани” који заузимају место на ниској греди/клупи. Са једне стране су „ловци” и они са удаљености од 10-ак метара гађају „фазане” меким, гуменим лоптама, а помагачи им их враћају. Погођени „фазани” испадају из игре и чекају крај са стране. Игра се завршава кад преостане само један најспретнији “фазан”. У наредној игри мењају се улоге.
0 Comments