А
– Ученике поделити на мање групе (у зависности од броја струњача), које у колони стану испред струњаче и изводе следеће вежбе које демонстрира учитељ или спретнији ученик.
- Извести као предвежбе поваљку на леђима из чучња у чучањ и колут низ косу површину (стрму раван) уз коришћење одскочне даске или неког погодног предмета, подметнутог испод струњаче.
- Методски поступак: прићи струњачи, спустити се у чучањ, дланове положити на струњачу у ширини рамена ближе стопалима, леђа повијена, главу повити да брада додирује груди, лагано се одгурнути ногама напред, прво глава потиљком додирује струњачу, даље рамени део, леђа, седални део и на крају стопала погрчених ногу док их труп прати и поново заузима став чучња;
- Помоћ се састоји у постављању једне руке на врат или лопатице.
– Ученике охрабривати, не присиљавати, већ допустити да се сами осмеле на извођење вежбе.
– Учитељ врши коректуру и помажемо по потреби.
– Изводити сем основне и следеће вежбе: завршити колут са опруженим раширеним ногама. После колута и чучња извести усправ уз руке у предручењу, па у одручењу (као гимнастичари),
Б
– Штафетна игра: „Лопта уназад изнад главе”: подела ученика на групе – колоне које стану паралелно на довољном растојању да не ометају једни друге. Ученици су постављени на размаку дужине руку и задатак им је да почевши од првог, лопту преко (изнад) главе, додају следећем ученику иза себе. Када лопта стигне до последњег овај трчи са њом и поставља се као први у колони уз наставак додавања. Победник је екипа код које најбрже на почетак колоне доспе ученик који је започео игру.
0 Comments