- Најава наставне јединице: Учитељица/учитељ најављује час исправке писменог задатка, писаним путем. Објашњава да ће на тај начин написати састав без грешака, који ће бити бољи, како би научили правилно писано да се изражавају.
- Поделасвезака ученицима и подсећање да исправак пишу на десној страни, наспрам задатка који су написали, пенкалом. Ако испишу целу страну, окрећу лист и поново пишу на десној страни. У простору за маргине не пишу, јер ту учитељица/учитељ указује на грешке.
- Писање на таблии у вежбанкама, у заглављу: Исправка првог школског писменог задатка. У десном горњем углу записати датум.
- Пре него што ученици самостално почну да пишу исправку,учитељица/учитељ фронталним путем понавља шта је све неопходно да исправе. Исправку пишу водећи рачуна о грешкама и исправкама које су унете. Ученици који су добили петице и немају грешака не пишу исправку. Ученици који су добили јединице пишу потпуно нов састав, уз помоћ учитеља/учитељице или ученика који су ослобођени писања исправке. Уколико је потребно, ученицима се дају и додатна објашњења.
- Ученике подсетити назначење симбола који су коришћени за исправљање грешака, а о којима је било речи на претходном часу.
- Неке од могућих напомена су: писати лепим и читким рукописом; водити рачуна о уредности и прегледности; правилно обликовати слова; не прецртавати и шкрабати; пазити на мрље од мастила; допунити придевима; променити реченице или делове састава који нису квалитетни, како би састав био богатији и садржајнији.
- Самосталан рад ученика и писање исправке у свескама за писмене задатке.
- Када заврше писање, ученици још једном треба да прочитају састав, па тек онда предају вежбанку.
1. Разред
Акција 1 – 24.04.2025.
Радимо задатке у уџбенику који је радног карактера.
0 Comments