-Час почињемо игром хваталица са “спасом”: један или више ученика јуре остале, који спас траже на неколико по учионици или дворишту распоређених столица.
-Постројавање, заузимање растојања и договореног распореда у учионици или у дворишту.
– Комплекс вежби обликовања.
После вежби кратка релаксација уз растресање руку и ногу и вежбе правилног дисања (удах – нос, издах – уста).
-У зависности од броја струњача ученике делим на мање групе које у колони стану испред столице и изводе следеће вежбе које демонстрирам јаили сп ретнији ученик:
– Почетни став је лежећи на леђима са згрченим ногама, рукама обухватити скочне зглобове, врат савити унапред и главу ставити до колена и пребацивањем тежишта напред – назад њихати се на леђима неколико пута, па направити паузу (саслушати корекције, погледати како вежбу изводе други ученици); Кажемо да ово кретање личи на кретање упијача (ближе објашњавамо користећи паузу између серија понављања);
– Поваљка до чучња;
– Из чучња у поваљку и повратак у чучањ;
– По потреби се помаже кретање потискивањем раменог појаса;
– Све време коригујемо по потреби извођење, похваљујемо и подстичемо ученике.
-Елементарна игра “Мини куглана”: Користимо чуњеве (пластичне флаше) са претходног часа које поређамо у облику тоугла (10 комада) на удаљености до 10 метара од линије бацања. Ученици се поделе у најмање две групе које мањом лоптом покушавају да сруше што више чуњева. Сваки ученик баца по једном, резултати се сабирају, а кад се оборе сви чуњеви поново се постављају за следећег ученика. Услов је да се лопта котрља по поду (тлу). Први ученик остаје да послаже чуњеве, а остали поред стазе спортски навијају.
-Сакупљање и одлагање струњача, чуњева и лопти уз коментаре и изражавање утисака од стране ученика.
– Постројавање, напомене и сугестије учитеља о активностима на часу.
– Спортски поздрав за крај часа и организован одлазак са вежбалишта.
*Час прилагођен условима пандемије.
0 Comments