Које врсте речи смо учили до сада?
Које врсте бројева смо до сада учили?
Која је разлика између основних и редних бројева?
Како их записујемо?
Данас ћемо проверити да ли су бројеви променљиве речи или нису.
Шта ви мислите о томе?
Изношење претпоставки.
Објашњавам ученицима да је њихов задатак да индивидуално прочитају текст из Граматике. Потребно је да читају полако, пажљиво и са разумевањем. Када заврше читање, треба да дизањем руке дају знак да су прочитали текст. Док чекају остале да прочитају, треба да смисле како би они вршњацима објаснили прочитано, и да издвоје најважније делове лекције (кључне речи). Када означимо крај, сви заједно ће поразговарати о прочитаном.
Самостално читање дела наставне јединице из Граматике (стр. 36 и 37).
Провера разумевања прочитаног, као и провера сналажења у лекцији: да би проверио/проверила разумевање прочитаног, тражим од ученика да у лекцији пронађу речи: једне гаће, гуштер, срамота, руже.
О чему се говори у овој лекцији?
Која врста речи је истакнута у првом тексту?
Прочитајте различите облике броја један из текста.
Шта сте кроз те примере научили?
Издвајање граматичког правила и записивање најважнијег на таблу и у свеске. Смислите три реченице у којима ћете употребити различите облике броја два.
Јесте ли открили решења загонетки? Која реч не припада низу у 1. задатку? Како сте распоредили бројеве у 2. задатку? Шта сте схватили када сте решили 3. задатак?
Стваралачки задатак: Провера усвојеног градива решавањем ребуса, загонетки и укрштенице, задаци 1, 2 и 5 из Раднесвеске на стр. 24 и 25.
Домаћи задатак: Решити задатке у Радној свесци на стр. 24.
0 Comments