А: Истицање циља часа и објашњавање на који начин ће се вежбање реализовати;
– На тлу обележимо једну дужу линију кредом – одскочиште (користимо постојећу линију или развучемо канап – вијачу). Сви ученици стану у врсту мало размакнути на око 10 – так метара даље. Учитељ или напреднији ученик демонстрирају скок у даљ из залета једноножним одривом.
– Сви ученици на знак трчећи хватају залет и скачу једноножним одривом снажно замахујући рукама са доскоком у почучањ, потом се кораком враћају на почетну линију. Вежбу понављају више пута. Учитељ сугерише и указује на уочене грешке, те подстиче и бодри ученике.
– У зависности од броја ученика формирати мање групе ученика (3 – 5). Учитељ или ученик на поштеди кредом бележе резултате (место доскока). Групе скачу и проглашавају победника групе. Победници група скачу за укупног победника.
Б: Елементарна игра “Окамењени”: Ученици се налазе у довољно великом ограниченом простору и деле се у две једнакобројне групе. Група која јури – хвата, обележи се по договору (заврне ногавицу, заврне рукав, веже траку око руке и сл.). Ухваћени (додиром) ученик стаје у месту и постаје “окамењени”. Слободни ученици могу да га ослободе додиром и узвиком “слободан”, док хватачи то бране.
0 Comments