*Час прилагођен условима пандемије корона вирус.

Радимо вежбе обликовања.

А: Понављање старта (4 пута) из става клечећег и брзог трчања на 20 метара: давање звучног сигнала (пиштаљка, глас) и визуелног (рука, заставица). Сви ученици су у врсти иза стартне линије, после истрчавања, враћају се кораком на полазиште;

– Штафетна игра “Штафета”: Ученике поделимо у најмање две групе (колоне) које стоје иза стартне линије. Први у колони има у руци “штафету” (палицу) са којом трчи до окретишта удаљеног 10 – так метара, враћа се назад и следећем предаје палицу за наставак игре. Победник је екипа (колона) која прва изврши задатак.

– Штафетна игра са лоптицом: Испред сваке екипе (колоне) на удаљености од 10 – так метара нацртају се кредом кругови (поставе обручеви). Задатак првог такмичара (има лоптицу) је да што брже отрчи до круга, положи лоптицу, врати се до следећег и додиром му да знак за наставак игре. Овај трчи до круга, узима лоптицу, враћа се и предаје је следећем који (као и први) носи и оставља лоптицу у круг. Победник је екипа која прва изврши задатак.

 

Б: Штафета унатрашке: Једнакобројне екипе (колоне) су из стартне линије, први из екипа на знак што брже трче до исцртаних кругова  (из претходне игре) удаљених 10 – так метара, нагазе у њега  једном ногом и враћају се трчећи – ходајући унатрашке. Следећи креће тек када му претходни додиром да знак. Побеђује екипа која пре изврши задатак.

* Због могућих падова и опасности од повреда, није препоручљиво изводити игру на бетону или асфалту!

 


Маја Динић

Маја Динић

Моје име је Маја Динић. Учитељица сам у ОШ “Франце Прешерн“ на Миљаковцу од 2002. године. Изнад свега волим што сам мама две одрасле тинејџерке са којима стално нешто ново научим.

0 Comments

Оставите одговор

Avatar placeholder