А: Ученици заузимају договорен или слободан распоред на вежбалишту и слушају најаву наставне јединице;

– Ученици потом из износе своја искуства у вези нове игре: повезују је са игром “Између две ватре”.

– Екипе у овој игри броје по 12 играча (од тога 3 граничара) и 4 резервна играча, али и мање према условима и договору. Лопта је одбојкашка, кожна или пластична тежине 150 – 250 грама, не претерано надувана. Терен се састоји из два правоугаоника величине одбојкашког игралишта и сличних димензија.

– Подсећање на основна правила и разлику у односу на игру коју су до сада играли: свака екипа бира по 3 граничара, погођени излази и придружује се једном граничару у гађању (мора гађати онај ко је ухватио лопту), дозвољена су највише три пребацивања, када у пољу остану два играча (или ниједан) улазе и граничари, побеђује онај који погоде све противничке играче. Правила око погодака, хватања и терена су иста као и код “Између две ватре”. Подсетимо и да треба хватати лопту којом је погођен саиграч ради “спасавања”, а обавезно и оне одбијене од подлоге.

– Извођење игре уз давање додатних савета и упозорења на правила игре.

 

Б: Најава прве такмичарске “Између четири ватре”, слободан избор екипа, име екипа и обележје (импровизује се стављањем траке или на други начин). Подсећамо на поштовање правила и примену бацања, гађања и хватања лопте.

– Игра према преосталом времену (победник може бити и она екипа која има више играча на терену у тренутку прекида).


Маја Динић

Маја Динић

Моје име је Маја Динић. Учитељица сам у ОШ “Франце Прешерн“ на Миљаковцу од 2002. године. Изнад свега волим што сам мама две одрасле тинејџерке са којима стално нешто ново научим.

0 Comments

Оставите одговор

Avatar placeholder