А:

– Ученике поделити (у зависности од броја струњача) на мање уједначене групе, које у колони стану испред струњаче и понављају – увежбавају раније научене  вежбе:

  1. колут напред из упора стојећег;
  2. колут напред преко препреке;
  3. став на лопатицама (свећу) уз опружање и издржај.

– Учитељ или спретнији ученик уз инструкције учитеља, демонстрира мост из лежања: став лежећи на леђима, ноге погрчене, ослонити се шакама више главе и стопалима, те подићи кукове са струњаче што више како би тело било извијено у лук нагоре – мост.

– За групу ученика слабије мускулатуре, који не могу да изведу ову вежбу, даје се лакша, једноставнија вежба како би ојачали тело: став лежећи, ноге погрчене, руке поред тела, подићи кукове што више.

– За групу најспретнији задатак се проширује на извођење моста заклоном на узвишењу (шведски сандук или клупица) и потискивањем кукова напред ка усклону. Треба и осталима омогућити да се опробају у овоме, јер се тако јача њихова воља и спремност за нове, захтевније физичке вежбе и активности.

 

Б:

– Такмичење парова у извођењу „проласка испод моста”: Један ученик изводи мост, а други се провлачи испод њега. Заједнички изабрати најуспешнији пар и именовати друго и треће место. Укључити ученике на поштеди и оне мање успешне – подстаћи их да савладају ову релативно лаку, а атрактивну вежбу.

 


Маја Динић

Маја Динић

Моје име је Маја Динић. Учитељица сам у ОШ “Франце Прешерн“ на Миљаковцу од 2002. године. Изнад свега волим што сам мама две одрасле тинејџерке са којима стално нешто ново научим.

0 Comments

Оставите одговор

Avatar placeholder