А:

– У зависности од простора и броја струњача, ученике поделимо на мање групе и поновимо научене вежбе на тлу: поваљка на леђима, колут напред, летећи колут, став на лопатицама, колут назад, мост из лежећег положаја (напреднији из стојећег става), мала  и велика вага и став на шакама.

– Увежбавање задате комбинације: Из става спетног истовремено заручити обема рукама и предножити левом ногом; враћање у почетни став; истовремено предручити обема и заножити десном; враћање у почетни став; истовремено одручити обема и извести вагу претклоном и заножењем; усправ; колут напред до чучња; кроз поваљку назад до свеће; мост из лежања; поврат назад до чучња; усправ; став на шакама и усправ; чеони круг са скоком за 90° или 180°; клек са рукама у одручењу.

– Истовремено вежба онолики број ученика колико услови дозвољавају.

 

Б:

– Такмичење у задатој комбинацији вежби на тлу. Ученици по слободном редосладу изводе саставе, а жири од ученика на поштеди или добровољаца, прати извођење и проглашава најуспешније. Остали ученици спортски навијају за своје другове и аплаузом поздрављају добро изведене вежбе.

Напомена: Све време посматрамо вежбање и дискретно евидентирамо процену и запажања за сваког ученика, те касније у педагошкој документацији бележимо оцену и запажања.

 


Маја Динић

Маја Динић

Моје име је Маја Динић. Учитељица сам у ОШ “Франце Прешерн“ на Миљаковцу од 2002. године. Изнад свега волим што сам мама две одрасле тинејџерке са којима стално нешто ново научим.

0 Comments

Оставите одговор

Avatar placeholder